Rezultat fenomenal la Campionatul WAK-1F în Riga !!!

În perioada 4-7 octombrie în or.Riga-Letonia a avut loc Campionatul Mondial WAK-1F(K-1) unde a participat și selecționata Republicii Moldova compusă din 26 de sportivi de diferite vîrste,4 antrenori(Chesea Eduard,Dima Vlad,Tanasoglo Nicolai) și un arbitru-Stepovenco Vitalie condusă de Antrenorul Principal-Ștefan Cîrlig!!! Echipa noastră sa manifestat fenomenal în sensul direct al cuvîntului. Sportivii noștri au acumulat 19 medalii de aur și 7 de argint,astfel clasînduse pe locul 1 între echipe.

Locul 1

Avramov Andrei

Alecsandru Popa

Vitiuc Artur

Chiperi David

Alexandru Cazacinschi

Maxim Dereli

Ian Mardari

Maxim Vitiuc

Gheorghe Plesca

Serghei Mihailov

Marius Covali

Alexandru Cecan

Artiom Livadaei

Vladimir Ogorodnicov

Marin Vetrila

Veaceslav Munteanu

Andrian Martin

Alexandru Leahu

Donna Cheli

 

Lucul 2

Catalin Madan

Catalin Leca

Igor Zadorojneac

Ghita Ciprian

Andrei Trocin

Ion Ungurean

Iaroslav Linnic